Kedves Családom és Barátaim!
Őszintén szólva alig vártam ezt a pillanatot...Éjszaka sem sokat aludtam, így kicsit fáradtan ugyan, de tele várakozással indultunk ki
a Coolangatta-i reptérre. Ez kb. negyedórás út autóval a lakhelyünktől.
Belföldi járattal, a JetStar Airbus gépével repültünk és mintegy másfél óra
múlva már Sydney belföldi reptéren landoltunk.
Sydney Ausztrália legnagyobb városa, 4.5 millió lakossal. James Cook kapitány fedezte fel ezt a területet is és 1788-ban a brittek alapítottak itt kolóniát a Port Jackson öbölben, amely a Tasmán tengerre nyílik ki. A város a Paramatta folyó torkolatában fekszik számos híres látnivalóval és gyönyörű tengerpartokkal.
Az időjárás nem fogadott a
kegyeibe, hiszen borongós idő várt ránk. Andi egyik magyar ismerőse jött ki
értünk a reptérre, aki a szállást is biztosította nekünk 3 napra. Mérhetetlen jó
fej, laza, humoros srác, akivel azután kocsival rövid utat tettünk Sydney
körül. Pár olyan helyett mutatott meg, ahová gyalogosan nem igen lehet eljutni,
vagy ha igen az rengeteg időt venné igénybe. Körbeautóztuk a tengerparti részt
(a leghíresebb a Bondi beach), megtekintettük Sydney gazdagabb
lakónegyedét, átautóztunk a Harbour Bridgen (3-3,5 dollár úgynevezett hídvámot
kell fizetni, ha átmész rajta), majd a central területén magunkra hagyott, hogy
felfedezzük Sydney igazi szépségét és nevezetességeit. Kétségkívül az Operaház
és a Sydney Harbour Bridge vagy Coathanger a legismertebb és minket is nagyon lenyűgözött. A híd 1932-ben épült meg és a világ legnagyobb acél szerkezetű hídja. Az operaház mellett meghatározó jelképe a városnak, mintegy 4-4 sávon autózhatsz és
még a vonat is áthalad rajta. A merészebbek a híd tetején mászó felszerelésben
is átkelhetnek, de ezért igencsak borsos (kb. 180 dollár) árat kell fizetni. A
kikötőből pazar látvány nyílik Sydney legismertebb épületére az
Operaházra.Sydney Ausztrália legnagyobb városa, 4.5 millió lakossal. James Cook kapitány fedezte fel ezt a területet is és 1788-ban a brittek alapítottak itt kolóniát a Port Jackson öbölben, amely a Tasmán tengerre nyílik ki. A város a Paramatta folyó torkolatában fekszik számos híres látnivalóval és gyönyörű tengerpartokkal.
A 185m magas operaházat 1959-ben kezdték el építeni és 1973-ban adta át II. Erzsébet királynő. Az építkezés 100 millió dollárba került. Az épület egy akkora területen fekszik, amelyen elfér 7db 747-es Boeing repülőgép. Évente kb. 3000 előadást tartanak benne. A tetőszerkezetet és az üvegablakokat franciák, a tetőcserepeket svédek készítették. A legnagyobb előadó termében 2700 ember tud helyet foglalni.
Különleges formája, nagysága, elhelyezkedése fantasztikus élményt nyújt, de a kikötő környékén levő gigantikus felhőkarcolók és az abból kiemelkedő Sydney Tower Eye sem egy mindennapi látvány.
A központi kikötőben nagyon gyakran megfordulnak óceánjáró hajók, és szerencsére eggyel már rögtön az első nap összefutottunk (Pacific). Utunkat az Operaház felé folytattuk, hogy teljes terjedelmében és nagyságában megismerjük ezt a hatalmas épületet. Előtte egy hangulatos kávézó, pihenő helyekkel, hogy maximálisan élvezhesd a kilátást a Harbour Bridge irányába. Szerencsére ekkorra már gyönyörű idő lett, így aztán a Sydney Tower Eye felé vettük az irányt. A 309m magas kilátót egy nagy bevásárlóközponton keresztül lehet megközelíteni, a harmadik emeletéről. A belépőjegy nem drága (26 dollár), ami egy 4 D-s előadást is tartalmaz. Már ezt megtekintve is tudtam, hogy Sydneybe szerelmesek leszünk:-). Egy rövid liftezés után felértünk, ahonnan csodás látvány tárult elénk csakúgy, mint a Gold Coaston, de ez máshogyan volt szép. Beláttuk egész Sydneyt és környéket láttuk, ahogyan kifut az óceánjáró, ahogy a folyó átszeli a várost.
Séta még a belvárosban, majd ezután a hosszú nap után vonatra szálltunk, hogy a szállásunkra menjünk. Rengetegen közlekednek ezzel az eszközzel, ami időnként a föld alatt folytatja útját. Legalább 6-7 vonal van, az egyes területek zónába vannak besorolva, és ez alapján kell fizetni. Érdekesség, hogy a vonatok emeletesek, nagyon tiszták és minden kocsiban kijelző és hangosbemondó segíti a turistákat.
Este Alexal az egyik kedvenc kínai éttermében vacsoráztunk, majd borozgatással folytattuk az estét. Szinte már az éjszakába nyúlva tértünk nyugovóra.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése